8 урок
План-конспект уроку 8.
Клас: 11.
Контрольна робота №1 «Інформаційні технології у навчанні» - 1 год.
Мета:
навчальна: виявлення рівня знань про поняття з теми «Інформаційні технології у навчанні»;
розвивальна: розвивати знання про роботу комп'ютера;
виховна: виховувати працелюбність, уважність, культуру поведінки, правильно розподіляти і використовувати робочий час і сили;
Література: Ривкінд Й.Я. та ін.: Інформатика: Підруч. для 11 кл. загальноосвіт. навч. закл.: академ. рівень, профільн. рівень / Й.Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко, Л.А.Чернікова, В.В. Шакотько; за заг. ред. М.З. Згурськового. - 2-ге вид. - К.: Генеза, 2012. - 304 с.: іл. - с. 4 - 19.
Тип уроку: урок контролю знань, вмінь, навичок.
Вид уроку: контрольна робота.
План уроку і його хронометраж
Організаційний момент - 2 хв.
Контрольна робота - 42 хв.
Збір виконаних робіт - 1 хв.
Поетапний зміст уроку
Організаційний момент
Привітатися з класом. Перевірка присутніх. Перевірка готовності до уроку.
Контрольна робота
І варіант
Завдання 1 (1 питання - 0,5 б.).
Оберіть правильний варіант відповіді.
1. Для чого призначені програмні засоби навчального призначення?
а) навчання;
б) розваг;
в) роздумів;
г) самоосвіти.
2. Що відноситься до електронних засобів контролю навчальних досягнень учнів?
а) електронні задачники;
б) інтерактивне тестування;
в) електронні практикуми;
г) електронні задачники.
3. Складові ППЗ:
а) меню програми;
б) гіперпосилання;
в) графічні об'єкти;
г) довідка.
4. Електронні навчальні видання, які доповнюють підручники та містять навчальний матеріал з певного предмета, окремих розділів навчальної дисципліни, факультативного курсу або курсу за вибором, найчастіше представлений з використанням мультимедійних засобів - це...
а) електронні енциклопедії;
б) електронні довідники;
в) електронні посібники;
г) комп'ютерні презентації.
5. Приклад інтерактивних курсів:
а) «Світ комп'ютерів»;
б) «Географія»;
в) «Фізика і математика»;
г) «Хімія».
6. Програмне забезпечення навчання математики - це...
а) математичні програми;
б) прикладні математичні програми;
в) математичні процесори;
г) математичні комплекси.
7. Із яких внутрішніх вікон складається вікно програми GRAN1?
а) Графік;
б) Побудова;
в) Графік;
г) Результат.
8. Як правильно записати наступний вираз у вікні Калькулятор?
а) x^2+20x*y^2-sqrt(x-9);
б) x*2+20xy*2-sqrt(x-9);
в) x^2+20*xy^2-(x-9)^1/2;
г) х^2+20*x*y^2-sqrt(x-9).
9. Вкажіть правильну послідовність алгоритму побудови графіка залежностей між змінними в GRAN1:
- Вибрати у вікні Список об'єктів тип залежності між змінними.
- Вибрати у меню Графік команду Побудувати графік.
- Увести у поле діалогового вікна Введення виразу залежності відповідний вираз і вибрати кнопку ОК.
- Вибрати у меню Об'єкт команду Створити.
а) 1, 2, 4, 3;
б) 4, 3, 2;
в) 3, 4, 1, 2;
г) 1, 3, 4, 2.
10. Вкажіть правильну послідовність алгоритму розв'язання системи рівняння графічним способом у GRAN1:
- Запустити програму GRAN1.
- Вибрати у меню Об'єкт команду Створити.
- Вибрати у вікні Список об'єктів тип залежності Неявна: 0=G(X,Y).
- Увести в поле діалогового вікна Введення виразу залежності вираз2.
- Вибрати вказівником точку перетину графіків функцій.
- Визначити координати точки перетину у вікні Графік.
- Вибрати у меню Графік команду Побудувати графік.
- Вибрати у вікні Список об'єктів тип залежності Неявна: 0=G(X,Y).
- Вибрати у меню Об'єкт команду Створити.
- Увести в поле діалогового вікна Введення виразу залежності вираз1.
- Вибрати у меню Графік команду Побудувати графік.
а) 1, 3, 2, 10, 7, 8, 9, 4, 11, 5, 6.
б) 1, 3, 2, 10, 6, 8, 4, 11, 5, 7.
в) 1, 3, 2, 4, 11, 4, 9, 10, 7, 6.
г) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
11. Що дозволяє імітувати та вивчати різноманітні процеси і явища, проводити віртуальні спостереження за об'єктами, детально розглядати їх будову, функціонування окремих частин?
а) віртуальні лабораторії;
б) інтерактивні моделі;
в) електронні практикуми;
г) інформаційні моделі.
12. Електронні колекції зображень різних об'єктів із засобами навігації та пошуку:
а) електронні довідники;
б) електронні атласи;
в) карти;
г) електронна посібники.
Завдання 2 (1 питання - 1б.).
Дайте відповідь на запитання.
1. Назвіть обов'язкові складові ППЗ.
2. Встановіть відповідність:
Педагогічні програмні засоби.
Опис.
1. Електронні посібники
А. Електронні навчальні видання літературно-художніх, історичних та інших друкованих, музичних творів, творів образотворчого чи кіномистецтва або їх фрагментів.
2. Електронні (віртуальні) практикуми.
Б. Електронні видання словників державної або іноземних мов, що містять засоби пошуку мовних одиниць і доповнені можливістю прослуховування фрагментів словника.
3. Електронні засоби контролю навчальних досягнень.
В. Електронні довідникові видання основних відомостей з однієї чи кількох галузей знань і практичної діяльності, поданих у коротких статтях, доповнених аудіо - та відеоматеріалами, засобами пошуку і добору довідкових матеріалів.
4. Електронні атласи.
Г. Електронні навчальні видання, які доповнюють підручники та містять навчальний матеріал з певного предмета, окремих розділів навчальної дисципліни, факультативного курсу або курсу за вибором, найчастіше представлені з використанням мультимедійних засобів.
5. Електронні словники.
Д. Електронні колекції зображень різних об'єктів (карти, креслення, малюнки та ін.) із засобами навігації та пошуку.
6. Електронні енциклопедії.
Е. Електронні навчальні видання практичних завдань і вправ.
7. Електронні хрестоматії.
Є. Комп'ютерні програми, призначені для створення тестових завдань, проведення тестування та фіксації результатів.
Завдання 3 (1 б.).Які переваги та недоліки мають ППЗ порівняно зі стандартним проведенням шкільних уроків.
Завдання 4 (3 б.).
- Написати алгоритм розв'язання наступного рівняння графічним способом у GRAN1:
- Написати алгоритм розв'язання системи рівнянь графічним способом у GRAN1:
ІІ варіант
Завдання 1 (1 питання - 0,5 б.).
Оберіть правильний варіант відповіді.
1. Швидкий зворотний зв'язок між користувачем і засобами ІКТ, який забезпечує реалізацію діалогу між учнем і програмним навчальним середовищем - це...
а) інтерактивний зв'язок;
б) візуалізація;
в) інтерактивність;
г) взаємозв'язок.
2. Що не відносить до складових ППЗ:
а) меню програми;
б) гіперпосилання;
в) графічні об'єкти;
г) пошукова система.
3. Як правильно записати наступний вираз у вікні Калькулятор?
а) xy^4+10y^5- sqrt(cos(x-9)) - 15;
б) x*y^4+10*y^5- sqrt(cos(x)-9) - 15;
в) x*y^4+10y^5- sqrt(cos(x)-9) + 15;
г) x*y*4+10*y*5- 1/2(cos(x)-9)=15;
4. Що відноситься до віртуальних практикумів?
а) електронні посібники;
б) тестові завдання;
в) електронні задачники;
г) електронні тренажери.
5. Що відноситься до мультимедійних засобів ілюстративного і довідкового призначення?
а) електронні атласи;
б) електронні посібники;
в) електронні енциклопедії;
г) електронні підручники.
6. Приклад комбінованого ППЗ:
а) «Економічна та соціальна географія світу»;
б) «Інформатика»;
в) «Інформатика та інформатика»;
г) «Математика».
7. За якою технологію можуть бути розроблені ППЗ?
а) однорангова;
б) вікі-технологія;
в) клієнт-серверна;
г) веб-технологія.
8. Що не відноситься до можливостей математичних процесорів?
а) обчислення значень числових виразів;
б) розв'язування фізичних завдань;
в) небудова графіків функцій;
г) обчислення площ та об'ємів геометричних фігур.
9. Для викликання Калькулятор у програмі GRAN1 потрібно виконати наступну послідовність команд:
а) Калькулятор - Калькулятор;
б) Меню - Калькулятор;
в) Калькулятор - Обчислити;
г) Операції - Калькулятор.
10. Вкажіть правильну послідовність алгоритму розв'язання рівняння графічним способом у GRAN1:
- Запустити програму GRAN1.
- Вибрати у меню Об'єкт команду Створити.
- Увести у поле У(Х)= діалогового вікна Введення виразу залежності вираз.
- Вибрати у вікні Список об'єктів тип залежності Явна: У=У(Х).
- Вибрати у меню Графік команду Побудувати графік.
- Визначити наближене значення кореня рівняння, яке відображається у нижній частині вікна Графік.
- Установити вказівник послідовно в точки перетину графіка функції з віссю Ох.
а) 1, 2, 3, 4, 6, 5, 7;
б) 1, 4, 2, 3, 5, 7, 6.
в) 1, 3, 4, 2, 5, 7, 6;
г) 1, 6, 2, 3, 4, 7, 5.
11. Вкажіть правильну послідовність розв'язання задачі з планіметрії у GRAN1:
- Запустити програму GRAN1.
- Вибрати у меню Об'єкт команду Створити.
- Вибрати у вікні Список об'єктів тип залежності Ламана.
- Виміряти по черзі довжини сторін і діагоналей, виконавши Операції - Операції з ламаними - Довжина ламаної.
- Увести в діалогове вікно Координати вершин ламаної координати вершин чотирикутника і вибрати кнопку ОК.
- Вибрати у меню Графік команду Побудувати графік.
а) 2, 3, 4, 5, 6, 1;
б) 1, 3, 2, 5, 4, 6;
в) 1, 3, 4, 5, 6, 2;
г) 1, 3, 2, 5, 6, 4.
12. Комп'ютерні програми, призначені для створення тестових завдань, проведення тестування та фіксації результатів - це...
а) електронні засоби контролю навчальних досягнень;
б) тестування;
в) електронні задачники;
г) електронні збірники тестових завдань.
Завдання 2 (1 питання - 1б.).
Дайте відповідь на запитання
1. Назвіть обов'язкові складові ППЗ.
2. Встановіть відповідність:
Педагогічні програмні засоби.
Опис.
1. Електронні посібники
А. Електронні навчальні видання літературно-художніх, історичних та інших друкованих, музичних творів, творів образотворчого чи кіномистецтва або їх фрагментів.
2. Електронні (віртуальні) практикуми.
Б. Електронні видання словників державної або іноземних мов, що містять засоби пошуку мовних одиниць і доповнені можливістю прослуховування фрагментів словника.
3. Електронні засоби контролю навчальних досягнень.
В. Електронні довідникові видання основних відомостей з однієї чи кількох галузей знань і практичної діяльності, поданих у коротких статтях, доповнених аудіо - та відеоматеріалами, засобами пошуку і добору довідкових матеріалів.
4. Електронні атласи.
Г. Електронні навчальні видання, які доповнюють підручники та містять навчальний матеріал з певного предмета, окремих розділів навчальної дисципліни, факультативного курсу або курсу за вибором, найчастіше представлені з використанням мультимедійних засобів.
5. Електронні словники.
Д. Електронні колекції зображень різних об'єктів (карти, креслення, малюнки та ін.) із засобами навігації та пошуку.
6. Електронні енциклопедії.
Е. Електронні навчальні видання практичних завдань і вправ.
7. Електронні хрестоматії.
Є. Комп'ютерні програми, призначені для створення тестових завдань, проведення тестування та фіксації результатів.
Завдання 3 (2б.)1. Які переваги та недоліки мають віртуальні практикуми порівняно із звичайними лабораторними роботами?
Завдання 4 (3 б.).
- Написати алгоритм розв'язання наступного рівняння графічним способом у GRAN1:
- Написати алгоритм розв'язання системи рівнянь графічним способом у GRAN1:
Збір виконаних робіт