6 урок
План-конспект уроку 6.
Клас: 11.
Тема: «Програмні засоби навчання фізики, хімії, біології» - 1 год.
Мета:
навчальна: розглянути поняття «програмні засоби навчання фізики, хімії, біології»;
розвивальна: розвивати знання про роботу комп'ютера;
виховна: виховувати працелюбність, уважність, культуру поведінки;
практична: навчитися використовувати програмні засоби під час вивчення фізики, хімії, біології.
Література: 1. Ривкінд Й.Я. та ін.: Інформатика: Підруч. для 11 кл. загальноосвіт. навч. закл.: академ. рівень, профільн. рівень / Й.Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко, Л.А.Чернікова, В.В. Шакотько; за заг. ред. М.З. Згурськового. - 2-ге вид. - К.: Генеза, 2012. - 304 с.: іл.
П. 1.1. Програмні засоби навчального призначення та особливості їх використання - с. 4 - 7.
Тип уроку: вивчення нових знань, умінь і навичок.
Вид уроку: комбінований.
План уроку і його хронометраж
Організаційний момент - 2 хв.
Актуалізація знань, повідомлення теми уроку - 5 хв.
Вивчення нового матеріалу - 6 хв.
Практична робота - 27 хв.
Підведення підсумків - 3 хв.
Домашнє завдання - 2 хв.
Поетапний зміст уроку
Організаційний момент
Привітатися з класом. Перевірка присутніх. Перевірка готовності до уроку.
Актуалізація знань, повідомлення теми уроку
Проводиться у вигляді задання контрольних запитань. Форма проведення - фронтальне опитування.
- Розкажіть про розв'язування задач з планіметрії у GRAN1 на певному прикладі.
Повідомлення теми уроку: «Програмні засоби навчання фізики, хімії, біології».
Вивчення нового матеріалу
Методи: розповідь, пояснення. Прийоми: запис понять.
Основна задача, яка ставиться при створенні електронних засобів навчання, - здійснити перетворення реального об´єкта вивчення у візуальну інформацію, яка засвоюється набагато краще. Тобто, засоби навчання описують об´єкт вивчення або створюють його замінник (модель), виділяють предмет вивчення і представляють його для засвоєння.
В залежності від поставленої задачі, складності програмної реалізації та інших факторів до електронних засобів навчання можна віднести:
• електронні таблиці;
• електронні бібліотеки;
• презентації;
• тестові завдання;
• віртуальні лабораторні роботи;
• операційні системи;
• бази даних;
• відео курси;
• інше.
За допомогою програмних засобів навчання: інтерактивний мультимедійний курс, електронний (віртуальний) практикум, бібліотека наочностей, електронний атлас і т.д., процес навчання стає більш поглибленим, цікавішим, практичнішим.
Практична робота
Використання програмних засобів під час вивчення фізики, хімії, біології
Завдання 1:
- Запустіть на виконання педагогічний програмний засіб з профільного предмету (фізика, хімія, біологія), встановлений на вашому комп'ютері.
- Розгляньте меню програми.
- Ознайомтеся зі змістом програмного засобу.
- З'ясуйте призначення елементів керування та умовних позначок у тексті посібника.
- Складіть їх опис у зошиті.
- Запишіть у зошит 3 приклади використання курсу для розв'язування навчальних завдань.
Завдання 2:
- Відкрийте вікі-сайт wiki.ciit.zp.ua.
- У полі Поиск введіть Интернет-ресурсы.
- Ознайомтеся з переліком он-лайн ресурсів для ваших шкільних предметів.
- Оберіть один з них і перейдіть на відповідний сайт.
- Ознайомтеся з можливостями розміщеного веб-ресурсу.
- З'ясуйте його призначення, коло користувачів, особливості використання для розв'язування навчальних задач з шкільного предмету.
- Знайдені відомості запишіть у зошит.
Підведення підсумків
Повторення вивченого матеріалу. Перевірка виконаного завдання. Виставлення оцінок.
Домашнє завдання
Повторити п. 1.1., п. 1.2, підготуватися до контрольної роботи.